Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Pellet

Pellet to obecnie popularny materiał opałowy, który powstaje przez sprasowanie pod bardzo wysokim ciśnieniem materiałów takich jak trociny czy wióry. Obecnie w sprzedaży mamy coraz więcej różnorakich pieców, które w trakcie swojego funkcjonowania wykorzystują właśnie pellet.

pelletWśród nich znajdują się nawet bardzo wysokie kotły CO, których popularność ciągle rośnie. Zainteresowanie tym rozwiązaniem związane jest przede wszystkim ze sporą oszczędnością, ponieważ pellet jest stosunkowo tani i jednocześnie zapewnia dobre i wydajne ogrzewanie. Wszystkie kotły mają obecnie ciekawe rozwiązania automatyczne, dzięki czemu są one praktycznie bezobsługowe. To niezwykle wygodne, ponieważ należy jedynie ustawić zakres temperatur i sprawdzać czy pellet znajduje się w podajniku a resztę będzie już za nas wykonywać piecyk.

Pellet wykorzystuje się także jako element, który nadaje się do spalania w specjalnych małych piecykach - kozach oraz kominkach. Tutaj nie ma już to wartości ogrzewania, ale jest raczej dodatkiem, który będzie uzupełniał tradycyjne ogrzewanie i dodatkowo będzie miał wartość estetyczną. To właśnie wspomniany już bezobsługowy charakter jest czynnikiem, który sprawia, że pellet i piecyki na ten materiał stają się coraz bardziej popularne. Zaletą będzie także to, że nie trzeba będzie ich podłączać do kominów, ponieważ do odprowadzenia dymu będzie wystarczać specjalnie przygotowana rura, która wykonana będzie z materiałów kwasoodpornych.

pellet - materiał opałowyPoza tymi piecykami modne stają się również wkłady kominkowe wykorzystujące pellet. Jest to rozwiązanie dla tych osób, które mają o kominku, który będzie łatwy w obsłudze, oraz nie będzie wymagał wykonywania przy nim stale jakichś prac konserwacyjnych.