Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Dlaczego warto inwestować w piecyki na pellet?

Piece na pellet nie stanowią monolitu, osoby, które zaczynają się nimi interesować, dość szybko dostrzegają zatem zarówno charakterystyczną dla nich rozpiętość cenową, jak i to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, dla których charakterystyczny jest mniej lub bardziej oryginalny design.

designerski piec na pelletNiektóre piece można kupować już choćby ze względu na to, jak znakomicie realizują funkcję dekoracyjną, przyciągają bowiem wzrok wcale nie mniej skutecznie niż klasyczne kominku. Sam widok, jaki zapewniają nam piece na pellet również się zmienia. Początkowo pewne grono odbiorców określało go mianem dość agresywnego, dziś jednak budzi on skojarzenie z palącym się intensywnie drewnem i jest miły dla oka. Na uwagę zasługuje również to, że same piece są rozwiązaniami coraz bardziej nowoczesnymi, a tym samym pozwalają na kontrolowane spalanie.

Moc urządzenia może być regulowana przez jego użytkownika, od pewnego czasu zaskoczenia nie budzi już więc to, że piece są zaopatrywane w pilot do załącznika i sterowania albo mały panel sterujący, dla którego charakterystyczna jest obecność wyświetlacza temperatury oraz innych parametrów informujących o jakości pracy urządzenia. Okazuje się przy tym, że wielbiciele nowych technologii mogą nawet uruchomić piec na pellet zdalnie, nowe rozwiązania pozwalają bowiem na sterowanie nim za pomocą Internetu, a nawet… wiadomości SMS.

Piece dzielimy na powietrzne i wodne. W przypadku tych pierwszych najpopularniejsze wydmuchują gorące powietrze do pomieszczenia, dla pieców wodnych charakterystyczne jest zaś to, że można je podłączyć z wykorzystaniem instalacji CO. Inną cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest lekkość rozwiązań tego rodzaju. Ma to ogromne znaczenie, piece można bowiem w wyjątkowo łatwy sposób ustawić w pomieszczeniu. Oczywiście, wymaga to zawsze podłączenia do komina, należy bowiem usuwać z pomieszczenia to, co wydobywa się w procesie spalania pelletu.

nowoczesny piecyk na peletNa szczęście, samo przyłącze do komina nie musi być dziś rozwiązaniem nieestetycznym, które należy chować przed ludzkimi oczyma, rury przyłączeniowe prezentują się wyjątkowo efektywnie stanowiąc interesujący dodatek do naszego pieca. Ich średnice wahają się od 80 do 100 milimetrów, warto przy tym podkreślić, że do ich wykonania wykorzystuje się blachę stalową DC01, której grubość wynosi 1,2 milimetra. Czarny kolor elementów to zasługa specjalnej farby proszkowej, okazuje się przy tym, że dość powszechnie wykorzystuje się ją, aby malować nie tylko wnętrze, ale i zewnętrzną część konstrukcji. Dzięki temu rury przyłączeniowe mają zapewnioną ochronę przed korozją, a do tego są rozwiązaniami, dla których charakterystyczny jest efektowny wygląd.