Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Czym jest pellet

Jeśli zastanawiamy się nad tym, czym będzie pellet, to trzeba mieć świadomość, że jego definicja nie jest szczególnie skomplikowana. Ogólnie rzecz biorąc będą to różnego rodzaju sprasowane odpady drewniane, które zostają złączone pod wysokim ciśnieniem.

czym jest peletPellet obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem w wielu branżach, dlatego nie powinno nikogo dziwić to, że sprzedaje się on coraz lepiej tak samo jak różnego rodzaju piecyki, które pozwalają wykorzystywać ten materiał do ogrzewania domów. Odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez rynek jest również przygotowywanie dużych pieców CO, którymi można ogrzewać całe mieszkanie i które będą właśnie wykorzystywały ten materiał. Nie można również nie docenić tego, że piecyki na pellet są w tej chwili przygotowywane w formie pełnej automatyzacji, dlatego nie trzeba wykonywać szczególnej pracy przy ich obsłudze.

Pellet nadaje się także do wykorzystywania w niewielkich kominkach oraz piecykach. Nie pełnią one funkcjo kotłów CO, ale można je stosować jako formę, która dogrzewa pomieszczenie. Pozytywnym będzie także to, że takie piecyki mają często atrakcyjny wygląd i dlatego są świetnym rozwiązaniem, jeśli marzy nam się kominek, ale ze względów na brak komina nigdy takie marzenia nie będą się mogły spełniać. W przypadku piecyków na pellet nie ma takiego problemu, ponieważ nie trzeba rozbudowanych przewodów kominowych. Taką funkcję może spełniać mała rura, szczególnie jeśli wykonana jest z materiałów kwasoodpornych. Trzeba także pamiętać, że piecyki na pellet są praktycznie bezobsługowe i to jest dla większości użytkowników naprawdę bardzo ważne. Człowiek musi jedynie ustawiać zakres temperatury i co jakiś czas sprawdzać czy w podajniku znajduje się materiał opałowy.